Naukowe Rajdy Chemika

Ogłoszenie

Naukowe Koło Chemików UJ ma zaszczyt zaprosić wszystkich aktywnych studentów i pracowników naszego Wydziału na Naukowy Rajd Chemika, który odbędzie się 24 – 26 maja 2019 r. Pakujemy plecaki i jedziemy odpocząć w góry! Na celowniku Beskid Sądecki. Będzie to idealny czas na nabranie sił i odstresowanie się przed sesją letnią. Już niedługo odbędą się zapisy, także polecamy być na bieżąco.

W planach trzy trasy górskie (Do wyboru do koloru! Dla każdego znajdzie się odpowiednia, nie trzeba mieć dobrej kondycji i doświadczenia.)spływ kajakowy, integracja przy ognisku, transport i dużo dobrej zabawy! Już wkrótce więcej informacji!

Zbigniew Wojtaszczyk

O Naukowym Rajdzie Chemika

Nasze rajdowanie zaczęło się w 2005 roku, kiedy to został zorganizowany Rajd Zerowy. Organizujemy rajd w każdym semestrze. Celem takiego wspólnego wyjścia w góry jest przede wszystkim możliwość poznania i integracji ludzi o podobnych zainteresowaniach, których nie koniecznie mielibyśmy możliwość spotkać gdziekolwiek indziej. Rajdy mają charakter wypoczynkowy, ale nie mógłby on nazywać się Rajdem Chemików, gdyby nie miał żadnej nutki chemicznej. Za każdym razem prowadzone są prezentacje na różne, aczkolwiek w jakiś sposób związane z chemią, bardzo ciekawe tematy. Każdy z nas idzie w góry aby się nimi nacieszyć, aby odetchnąć od uczelnianego życia, poczuć wiatr świeżości, czynnie odpocząć, a także zmęczyć fizycznie, więc trasy są dobierane tak, aby każdy dał sobie radę, ale również żeby poczuć satysfakcję ze zdobycia kolejnego szczytu. Poznajemy nowe rejony Beskidu, każda trasa ma w sobie coś innowacyjnego, coś czym możemy się zachwycić i coś ciekawego, co wskaże nam wykwalifikowany przewodnik górski.

Rajdy są organizowane zawsze przez któregoś z członków koła, jesteśmy otwarci na nowe propozycje, nikt nie zostanie zignorowany. Również każdy może wziąć udział w rajdzie. Uczestnikami są w większości studenci chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale nie jest powiedziane, że tylko tacy mogą się zgłosić. Chętnie przyjmiemy każdego, kto tylko wyrazi chęć uczestniczenia w takim rajdzie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wszak nie ma sensu bezczynnie siedzieć w domu cały rok!

Joanna Jankowicz

zobacz również

Galeria

Opisy wybranych rajdów wraz ze zdjęciami znajdują się na stronie poświęconej galerii rajdów. Udział w nich jest przeżyciem bezcennym, które pozwoli Ci zapomnieć na chwilę o urokach życia w mieście.

Kontakt

W sprawach Rajdu prosimy o kontakt przez oficjalny mail Naukowego Koła Chemików UJ.