Małopolska Noc Naukowców

Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach 7. Programu Ramowego.

Od 2007 roku, w ostatni piątek września, Małopolskę fascynuje świat naukowców i nauki. Każdy ma wtedy szansę wyruszyć po przygodę z naukowcem w trzech miastach regionu - w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Małopolska Noc Naukowców jest okazją do spotkania naukowców nie tylko w laboratoriach, salach wykładowych, gdzie pracują na co dzień, ale i w nietypowych sytuacjach i fascynujących miejscach. Tej niepowtarzalnej Nocy naukowcy odkrywają przed uczestnikami tajemnice świata, odpowiadają na pytania, które nurtują nas od zawsze, a tak naprawdę dotyczą naszej codzienności, każdej sfery życia – techniki, biologii i zdrowia, energii, fizyki, chemii, rozrywki.

Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej. Program wydarzenia jest przygotowany tak, aby każdy uczestnik w zależności od wieku lub zainteresowań znalazł coś ciekawego dla siebie.

Organizatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Monika Parafiniuk

zobacz również

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich Małopolskich Nocy Naukowców oraz z pokazów i warsztatów zrealizowanych w ostanich latach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców 2016! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z Zarządem NKCh UJ.